• финансии

Незамисливи бројки: Еве колку заработува Меси во ПСЖ

Лионел Меси ова лето пристигна од Барселона во ПСЖ, неверојатниот Аргентинец мораше да го напушти каталонскиот великан по 20 години, а причина беа финансиите. Барса не можеше да си го дозволи неговиот договор, а ПСЖ спремно го поздрави и го доведе Месија во своите редови. Аргентинецот потпиша двегодишен договор со парискиот клуб со опција за …

Незамисливи бројки: Еве колку заработува Меси во ПСЖ Read More »