• фајналфор

Алушовски: Веспрем е фаворит, но не излегуваме со бело знаме

Тренерот на Вардар кој вчеравечер преку пенал рулетот обезбеди пласман во финалето на фајналфорт турнирот во СЕХА лигата кој се игра во Задар, фаворитската улога му ја препушта на унгарскиот Веспрем. Утрешниот натпревар помеѓу Вардар и Веспрем ќе биде трет во финалињата на СЕХА лигата, досегашниот скор е 1:1, а Стевче Алушовски иако фаворитската улога …

Алушовски: Веспрем е фаворит, но не излегуваме со бело знаме Read More »