• уефа

Фановите на УЕФА не веруваат во нова победа на Македонија против Германија

Во следниот период ќе продолжат натпреварите од квалификациите за Светското првенство 2022, а македонската А репрезентација се подготвува за дуелите против Лихтенштајн и Германија. Нашите најдобри фудбалери на 11 октомври во Скопје на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје ќе ги пречекаат Германците (20.45 часот). За овој натпревар ФФМ веќе ги објави цените на билетите …

Фановите на УЕФА не веруваат во нова победа на Македонија против Германија Read More »