• туберкулоза

Навални префрлен во болница: Се пожали на треска и силна кашлица

Рускиот опозиционер Алексеј Навални бил префрлен од затвор во медицинска установа за лекување на можна респираторна инфекција и бил тестиран за коронавирус, пренесува весникот „Известија“, повикувајќи се на управата на затворот. Претходно денес, Навални рече дека има температура од 38,1 и силна кашлица, како и дека тројца од 15-те затвореници од неговото одделение во затворот …

Навални префрлен во болница: Се пожали на треска и силна кашлица Read More »