• тренинг

ВИДЕО: Погледнете го новиот страшен тренинг на „Железниот“ Мајк Тајсон

Поранешниот боксерски шампион во последното видео објавено на Инстаграм ја покажа уште еднаш својата одлична форма и потврди дека е подготвен за следните предизвици. Мајк Тајсон го прослави својот 55 роденден претходниот месец, но годините за него воопшто не се проблем. „Железниот“ Мајк се врати во рингот минатиот ноември, по 15-годишна пауза и ги измери …

ВИДЕО: Погледнете го новиот страшен тренинг на „Железниот“ Мајк Тајсон Read More »