• трансфер

Сити по Европското првенство ќе го потврди трансферот на Грилиш!

Капитенот на Астон Вила го привлече вниманието на поголемите клубови со своите одлични игри во последните неколку години. Џек Грилиш во текот на минатата премиерлигашка сезона во 26 настапи реализираше шест голови и запиша 12 асистенции. Моментно е на Европското првенство со англиската репрезентација, не настапи во победата над Хрватска, имаше минутажа во ремито со …

Сити по Европското првенство ќе го потврди трансферот на Грилиш! Read More »