• трансфери

Официјално: Андреј Цветковски е нов кошаркар на Гостивар

Андреј Цветковски (25) ја продолжува својата кариера официјално во редовите на кошаркарскиот клуб Гостивар. Цветковски настапува на позицијата плејмејкер, досега ги бранеше боите на вицешампионот Еуроникел 2005. На клупски план беше дел уште од МЗТ Скопје Аеродром, Работнички, Кожув, Радовиш, Блокотехна, Вардар, Пелистер и Куманово. Претходно ангажираа уште еден играч на позицијата плејмејкер, станува збор …

Официјално: Андреј Цветковски е нов кошаркар на Гостивар Read More »