• Трамп

Стив Бенон, поранешниот советник на Трамп, осуден на четири месеци затвор и 6.500 долари

Советникот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп – Стив Банон, е осуден на четири месеци затвор и парична казна од 6.500 долари поради непочитување на Конгресот, јавува „Си-Ен-Ен“. Судијата најави дека Банон нема да мора да одлежи затворска казна додека не се реши неговата жалба. Банон има рок од 14 дена да поднесе жалба, а …

Стив Бенон, поранешниот советник на Трамп, осуден на четири месеци затвор и 6.500 долари Read More »