• ТНТ

Одбраната бара изземање на обвинителот Бурим Рустеми од случајот „ТНТ”

Одбраната на обвинетите во случајот „ТНТ” за уривањето на комплексот „Космос” на бизнисменот Фијат Цановски, на денешното рочиште побара изземање на јавниот обвинител Бурим Рустеми, под сомнение за пристрасност. Одбраната смета дека по согласност на обвинителот Рустеми поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева го повлекла обвинителниот акт против Ардијан Амзоски, зет на оштетениот во случајот, …

Одбраната бара изземање на обвинителот Бурим Рустеми од случајот „ТНТ” Read More »