• технологија

НАСА: Луѓето ќе живеат на Месечината во наредните десет години

Како што соопштија од НАСА за „Би-би-си“, извесно е дека луѓето ќе имаат прилика да живеат на Месечината уште во текот на оваа деценија. Хауард Ху, водител на програмата за лунарното летало Орион, изјави дека станиците на Месечината ќе бидат потребни за поддршка на идните мисии. Ху порача дека лансирањето на ракетата Артемис, која го …

НАСА: Луѓето ќе живеат на Месечината во наредните десет години Read More »