• тесла

Поради расизам врз поранешен работник, Тесла мора да плати 130 милиони долари оштета

Американски федерален судија вчера и наложи на компанијата „Тесла АД“ да плати отштета од над 130 милиони долари на поранешен работник, откако било откриено дека тој бил изложен на расно непријателска работна средина, пишува Волстрит Журнал. Судијата потврди дека компанијата не презела разумни чекори, така што Овен Дијаз, работникот кој бил вработен како оператор на …

Поради расизам врз поранешен работник, Тесла мора да плати 130 милиони долари оштета Read More »