• таксисти

Жител на Желино обвинет за две разбојништва врз таксисти во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против 28-годишен жител на Желино кој се товари дека сторил две кривични дела разбојништво. На 28 февруари, обвинетиот и уште едно засега непознато лице влегле во такси возило на улицата „Димитрија Чуповски“ и побарале од оштетениот таксист да ги вози до хотел во близина на Скопски саем. Кога …

Жител на Желино обвинет за две разбојништва врз таксисти во Скопје Read More »