• стево пендаровски

Левица: Со 1.300 амандмани блокираме поткуп на медиумите

Пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов поднесоа вкупно 1.300 амандмани до собранискиот архив за измените на Законот за аудио-визуелни медиумски услуги со што се одложи седницата на собраниската Комисија за транспорт и врски. Според партиското соопштение, со овој чин ќе се помогне, како што велат, недемократското и авторитарно дејствување на властите. „Оваа материја …

Левица: Со 1.300 амандмани блокираме поткуп на медиумите Read More »