• спарс

Студентски центар идната сезона ќе игра во АБА Лигата

Црногорскиот тим Студентски центар идната сезона ќе игра во АБА лигата откако триумфира во плејофот во АБА2. Црногорскиот тим во реванш финалниот натпревар во АБА2 лигата во Подгорица загуби со минимални 71:72 од Спарс од Сараево. Студентски центар до титулата и пласманот во елитното регионално натпреварување дојде благодарение на првиот натпревар во кој оствари уедлив …

Студентски центар идната сезона ќе игра во АБА Лигата Read More »