• скопје 2014

Притвор за дел од осомничените за дубари со фасадата на Владата

Судијата на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје попладнево делумно го прифати предлогот на Обвинителството и на првоосомничениот за малверзации со тендерите за изработка на фасадата на владината зграда, му определи мерка притвор во траење од 30 дена, додека на второосомничениот му определи мерка куќен притвор, соопшти вечерва Обвинителството. Предметниот обвинител за останатите двајца …

Притвор за дел од осомничените за дубари со фасадата на Владата Read More »