• Силјановска

Силјановска-Давкова: Не и верувам на Владата кога преговара со Бугарија, не паметам став на Заев до кој додржал

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова во денешното издание на „Што не е јасно” на Алфа телевизија истакна дека не и верува на Владата и премиерот во нивниот став дека не се преговара со Бугарија за македонскиот идентитет. Според неа, ако постои Јанус со две лица, тогаш постои нашиот премиер со многу лица. – …

Силјановска-Давкова: Не и верувам на Владата кога преговара со Бугарија, не паметам став на Заев до кој додржал Read More »