• сеха лига

Веспрем и Манасков ја одбранија титулата во СЕХА Лигата

Екипата на Веспрем ја одбрани титулата во СЕХА Лигата откако во финалето го совлада ППД Загреб и тоа по подобро изведување на пенали. Натпреварот во регуларниот дел заврши со 27:27, додека во пенал рулетот Веспрем беше подобар со 4:2 и освои четвртата титула во СЕХА лигата, втора едноподруго. Хрватскиот тим пак на завршниот турнир во …

Веспрем и Манасков ја одбранија титулата во СЕХА Лигата Read More »