• серија а

ВИДЕО: Фудбалските вештини на италијанската спортска водителка Дилета Леота

Фудбалерите на Јувентус славеа во градското дерби против Торино во саботата со минимален резултат 1:0 во италијанската Серија А. Херој на „Старата дама“ беше Мануел Локатели, кој го постигна единствениот гол на крајот од натпреварот и на тој начин му донесе три важни бода на својот клуб. Судирот на градските ривали го следеше најпознатата италијанска …

ВИДЕО: Фудбалските вештини на италијанската спортска водителка Дилета Леота Read More »