• сергеј горбок

Поранешниот Вардарец Горбок ја завршува кариерата

Според белорускиот веб портал „Пресбол“, Сергеј Горбок (37) одлучи да ја заврши кариерата како професионален ракометар. Горбок ова лето се раздели со екипата на Вардар во чии бои успеа да ја освои титулата во Лигата на шампионите. Во својата клупска кариера беше дел од Аркатрон Минск, ЗТР Запорожје, Целје, Рајн-Некар Левен, Чеховски Медведи и Пик …

Поранешниот Вардарец Горбок ја завршува кариерата Read More »