• сент луис

ВИДЕО I Насилен бунт во затвор во Сент Луис, повреден е еден чувар

Повеќе од 100 затвореници ја презедоа контролата над дел од затворот во центарот на Сент Луис, Мисури, при што беше повреден еден чувар, соопшти Ен Би Си њуз, повикувајќи се на локалните власти. Во инцидентот во блок на четвртиот кат, еден затвореник влегол во расправија со чуварот, изјави директорот за јавна безбедност Џими Едвардс на …

ВИДЕО I Насилен бунт во затвор во Сент Луис, повреден е еден чувар Read More »