• Сексот и градот

ФОТО | Анка е Кери Бредшо: Која е Србинката која била инспирација за култната „Сексот и градот“?

Поминаа девет години од емитувањето на последната сезона на хит серијата „Сексот и градот“ (Sex and the City), но ова остварување и ден-денес е едно од најомилените на многумина, дури и кога се снимаше продолжението „И баш така…“ (And Just Like That…). Меѓутоа, веруваме дека не сте знаеле дека за сценариото на култното остварување инспирација …

ФОТО | Анка е Кери Бредшо: Која е Србинката која била инспирација за култната „Сексот и градот“? Read More »