• себастијан фетел

ФИА донесе одлука: Себастијан Фетел дисквалификуван во Унгарија

Себастијан Фетел беше дисквалификуван од трката за Големата награда на Унгарија, откако судиите утврдија дека останало премалку гориво во неговиот болид за земање примерок по трката. Германецот заврши втор зад победникот Себастијан Окон во хаотичната трка на „Хунгароринг“, што беше негов втор подиум оваа сезона по Баку, но ФИА тврди дека само 0,3 литри гориво …

ФИА донесе одлука: Себастијан Фетел дисквалификуван во Унгарија Read More »