• сдсм

Граѓаните ја сметаат понудата на СДСМ како најдобра, покажува анкетата на Стратум Р&Д

Преку 27 отсто од граѓаните сметаат дека понудата на СДСМ на престојните локални избори е најдобра, а 24,7 отсто на ВМРО-ДПМНЕ, покажува последната анкета на агенцијата Стратум Р&Д објавена на „Макфакс“. На прашањето за која советничка листа би гласање граѓаните доколку утре се одржуваат локалните избори, за листите на СДСМ би гласале 24,9 отсто од …

Граѓаните ја сметаат понудата на СДСМ како најдобра, покажува анкетата на Стратум Р&Д Read More »