• санкции

Вчера биле санкционирани 703 возачи поради брзо возење

Министерството за внатрешни работи вчера продолжи со зајакнатите акциски контроли на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 703 возачи. Од нив, 84 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а 13 возила се движеле …

Вчера биле санкционирани 703 возачи поради брзо возење Read More »