• рудник

ВИДЕО: Спасени 33 рудари од канадскиот рудник

Триесет и тројца од вкупно 39 заробени рудари под земја во рудникот во источна Канада ноќеска успеаја да излезат од окното, а спасувачката операција продолжува, изјави шефот на спасувачките екипи. „Помина многу време. Останаа уште шест лица да се извлечат и се надеваме дека сите во текот на денот ќе бидат на површината“, за телевизијата …

ВИДЕО: Спасени 33 рудари од канадскиот рудник Read More »