• Роналдо

Роналдо предупредува: И „галактикоси“ беа фаворити, па не ја освоија Лигата на шампионите

Легендарниот бразилски ас Роналдо проговори за моменталната ситуација во европскиот клупски фудбал. ПСЖ направи страшен тим ова лето, ги донесоа Меси, Донарума, Хакими, Рамос, Мендеш, Переира и Вајналдум, и успеаја да ја задржат младата ѕвезда Килијан Мбапе. Многумина веруваат дека Парижаните се апсолутни фаворити за освојување на Лигата на шампионите и дека во моментов не …

Роналдо предупредува: И „галактикоси“ беа фаворити, па не ја освоија Лигата на шампионите Read More »