• роже федерер

Федерер, Надал и Серена ќе играат за жртвите од пожарите

Роже Федерер, Рафаел Надал и Серена Вилијамс ги предводат тенисерите кои ќе настапат на егзибициски дуел кој ќе се игра во Мелбурн. Сиот приход кој ќе биде соберен ќе се донира за жртвите и најтешко погодените од големите пожари кои беснеат во Австралија. Покрај тројката, на теренот ќе се најдат уште и Ник Кирјос, Стефанос …

Федерер, Надал и Серена ќе играат за жртвите од пожарите Read More »