• роберто парондо

Парондо: Овие момци се херои

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо не можеше да ги сокрие емоциите по триумфот над ПИК Сегед. – Нема да биде никаква новост ако кажам повторно дека сум горд на овие играчи. Ова се ракометари, херои. Имавме мал милион проблеми оваа сезонава, постојано се соочуваме со несакани работи и некогаш воопшто не можеме да мислиме само …

Парондо: Овие момци се херои Read More »