• рк вардар

Дибиров: Сите екипи имаат свои слабости, така е и со Алборг

Еден од најискусните ракометари на Вардар кој беше дел од двете шампионски генерации на Вардар, Тимур Дибиров смета дека иако „црвено-црните“ се во пеколен ритам во кој одиграа шест натпревари за две недели, желбата за триумф над европскиот вицешампион е голема. Вардарци кои во претходното коло го совладааа Мешков Брест со 35:27, а изминатиот викенд …

Дибиров: Сите екипи имаат свои слабости, така е и со Алборг Read More »