• рецепт

Рецепт за посни полнети пиперки, повкусни од оние со месо

Во деновите на пост не мора да се откажете од омиленото јадење – заменете го месото со зеленчук и ќе биде повкусно! Состојки: – 10 пиперки – 200 грама ориз – 200 грама грашок – 200 грама моркови – 1 главица лук – 1 главица кромид – 3 компири – 2 дл масло – 2 …

Рецепт за посни полнети пиперки, повкусни од оние со месо Read More »