• репрезентација

Брутална порака на Обрадовиќ за играњето во репрезентацијата која треба добро да ја слушнеме

Играњето за репрезентацијата е секогаш интересна тема, а тоа беше особено случај оваа сезона, по бројните откази што српските репрезентативци ги имаа на прво место, а на навивачите им беше најтешко по откажувањето на Никола Јокиќ. Јокиќ, играчот на Денвер нагетс кој беше најкорисниот кошаркар за минатата сезона (МВП) во НБА лигата, одлучи да го …

Брутална порака на Обрадовиќ за играњето во репрезентацијата која треба добро да ја слушнеме Read More »