• регистрирани

Во Грција регистрирани 3.565 нови случаи

Во изминатите 24 часа во Грција се регистрирани 3.565 нови случаи на Ковид-19, што претставува највисок број во изминатите три месеци, со оглед на тоа дека последен пат над 3.500 новозаразени имаше на 20 април, јави дописничката на МИА од Атина. Според официјалните податоци од Националната организација за јавно здравје на Грција, починаа девет лица, …

Во Грција регистрирани 3.565 нови случаи Read More »