• реал мадрид

Официјално: Карим Бензема нема да игра на Светското првенство во Катар

Уште една голема фудбалска ѕвезда нема да биде дел од Светското првенство кој ќе стартува в недела со натпреварот меѓу домаќинот Катар и Еквадор (17.00 часот). Актуелниот светски шампион Франција нема да може да смета на најдобриот фудбалер на планетата, Карим Бензема, официјално информираа од француската фудбалска федерација. Напаѓачот на Реал Мадрид на тренингот на …

Официјално: Карим Бензема нема да игра на Светското првенство во Катар Read More »