• реал мадрид

Перез негира дека сè ќе биде решено на 1 јануари околу Мбапе

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез зборуваше за потенцијалното доаѓање на Килијан Мбапе во „кралскиот“ клуб. Францускиот фудбалер вчера во изјава за „РМЦ“ рече дека побарал од ПСЖ да си замине во летниот преоден рок и дека не сака да го продолжи договорот со клубот. ПСЖ залудно му нуди многу пари за да ја продолжи …

Перез негира дека сè ќе биде решено на 1 јануари околу Мбапе Read More »