• рамштајн

Тревога во американската воена база Рамштајн во Германија

Руска воена вежба во саботата предизвика необично предупредување во воздухопловната американска база во Рамштајн, Германија, објави Си-Ен-Ен. Според повеќе извори од армијата на САД, алармот во Рамштајн се огласил кога американските разузнавачки сателити откриле лансирање на балистички ракети. Високо класифицираните воени сателити на САД кои ја следат инфрацрвената трага од балистички ракети утврдија дека руска …

Тревога во американската воена база Рамштајн во Германија Read More »