• псж

ВИДЕО: Мбапе ја најави „петардата“ на ПСЖ против Оксер

Париските „светци“ ја продолжуваат победничката серија во „Лига 1“, денеска со 5:0 убедливо славеа над Оксер. Гол серијата на домаќините ја започна Мбапе во 11 минута, а Мендеш ја запиша и втората асистенција на мечот во 51 минута кога за 2:0 стрелаше Солер. Хакими во 57 минута се погрижи за зголемување на позитивата по додавањето …

ВИДЕО: Мбапе ја најави „петардата“ на ПСЖ против Оксер Read More »