• претседателски кандидати

Сандерс води во Ајова, Њу Хемпшир, Бајден прв на национално ниво

Просечните резултати од најновите анкети во Ајова, каде идната недела се одржуваат првите избори за претседателски кандидат од Демократската партија, покажуваат предност за независниот сенатор од Вермонт, Берни Сандерс, додека на национално ниво прв е поранешниот потпретседател Џо Бајден, јави „Ем-ес-ен-би-си”. Традиционално, оној претседателски кандидат кој ќе ја добие Ајова (изборите се закажани за 3 …

Сандерс води во Ајова, Њу Хемпшир, Бајден прв на национално ниво Read More »