• полицаец

Уште еден британски полицаец обвинет за силување

Лондонски полицаец од Парламентарната и дипломатската команда вчера бил обвинет за силување, објави градската полиција, пренесува Дејли Меил. Дејвид Карик (46) е обвинет од полицијата од Хертфордшир, каде што бил на должност во моментот на настанот. Обвинувањата доаѓаат неколку дена откако Вејн Казинс, полицаец во истиот полициски штаб, беше осуден на доживотен затвор за киднапирање, …

Уште еден британски полицаец обвинет за силување Read More »