• пожар

ВИДЕО | Пожар во Русија, гори рафинерија

На социјалните мрежи се појави снимка од пожар во рафинерија за нафта во рускиот град Ангарск. Засега нема информации околу деталите за пожарот и дали има жртви. An oil refinery in #Angarsk, #Russia catched fire. pic.twitter.com/3TicGQ8GFC — NEXTA (@nexta_tv) November 27, 2022