• пожарникар

Австриски пожарникар повреден во пожарите во Беровско

Австриски 53-годишен пожарникар е повреден при гаснењето на огнената стихија во Малешевијата, објави Дојче Веле. – Пожарникарот има скршен пршлен и посериозни повреди со коишто се здобил вчера при акцијата за гаснење на пожарите во беровскиот регион. Пожарникарот е во стабилна состојба, пружена му е помош и е хоспитализиран на Клиниката за трауматологија во Скопје. …

Австриски пожарникар повреден во пожарите во Беровско Read More »