• пожари

Подметнати пожари и експлозивни направи во северно Косово

Кризата во северно Косово, област на границата со Србија населена со мнозинско српско население, предизвикана од одлуката на Владата на Албин Курти да воведе реципроцитет кон соседната држава со времените регистарски таблички, во текот на минатото деноноќие се продлабочи, откако засега непознати сторители запалија два објекти, јави дописникот на МИА од Приштина. Министерот за внатрешни …

Подметнати пожари и експлозивни направи во северно Косово Read More »