• повреда

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Хорор повредата на Елиот ја остави во сенка победата на Ливерпул

Фудбалерите на Ливерпул го совладаа Лидс на гостински терен со резултат 0:3 (0:1) во рамките од четвртото коло во Премиер лигата. „Црвените“ од Енфилд поведоа со голот на Салах во 20 минута, после асистенцијата на Александер-Арнолд. Вториот гол беше дело на Фабињо на стартот од второто полувреме, односно во 50 минута од средбата на „Еланд …

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Хорор повредата на Елиот ја остави во сенка победата на Ливерпул Read More »