• плејоф

НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот

Кошаркарите на Денвер загубија од Лос Анџелес Клиперс со 124:111 во НБА лигата. Во победничките редови доминираа Пол Џорџ со 27 поени и Кавај Ленар со 26, а со 23 се истакна Лу Вилијамс, додека на спротивната страна Џерами Грент запиша 25 поени, а Никола Јокиќ постигна 17 поени, додаде седум скока и 13 асистенции. …

НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот Read More »