• планета

ВИДЕО | Активистка гостувала во утринска емисија целосно гола

Лаура Амхерст, 31-годишна климатска активистка од Есекс, Англија, во четвртокот наутро се појавила целосно гола во студиото на емисијата „Ова утро“. Атрактивната Амхерст пред себе имала само натпис посветен на зачувувањето на Земјата, а водителите Филип Скофилд и Холи Вилоуби разговарале со неа цели осум минути. Русокосата притоа изразила „загриженост, особено за помладите генерации“. Самохраната мајка …

ВИДЕО | Активистка гостувала во утринска емисија целосно гола Read More »