• плажа

Славчо Поповски прогнозира: Спремајте се за плажа, новото лето доаѓа од…

– До крајот на денов времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во западните предели ќе има мали услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи, ни објаснува метео-прогнозерот Славчо Попоски. Максималната температура ќе се искачува во интервалот од 21 до 28 …

Славчо Поповски прогнозира: Спремајте се за плажа, новото лето доаѓа од… Read More »