• патишта

АМСМ: Нема подолги задржувања за влез и излез од државата

На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат утрово од АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и …

АМСМ: Нема подолги задржувања за влез и излез од државата Read More »