• останати спортови

Луд Русин, наместо банана, јаде сол (ВИДЕО)

Русинот Данил Медведев денеска ќе игра во финалето на тенискиот турнир во Барселона откако во полуфиналето го совлада Кеи Нишикори со 2:1 во сетови (6:4,3:6,7:5) но освен со триумфот тој го привлече вниманието и со своето однесување на паузата помеѓу гемовите. Обично на паузите, тенисерите пијат вода, енергетски пијалоци, јадат банани или енергетски продукти. Но, …

Луд Русин, наместо банана, јаде сол (ВИДЕО) Read More »