• ол стар

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Спектакуларен 69. „Ол-стар“ натпревар беше одигран во „Јунајтед центар“ во Чикаго. „Тимот на Леброн“ во драматична завршница со резултат 157:155 славеше победа против „Тимот на Јанис“. Со поените на Ентони Дејвис од линијата за слободни фрлања беа подобри кошаркарите на „Тимот на Леброн“. Некарактеристично за ваквите ревијални меч, гледачите можеа да проследат „сериозен” меч со …

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО) Read More »