• облачност

Сончево време со мала локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и според УХМР, ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, особено попладне, вдолж Повардарието. Минималната температура ќе се движи од 1 до 10 Целзиусови степени, а дневната ќе биде во интервал од 17 до 25 степени. Во Скопје се очекува слично време со утринска температура до …

Сончево време со мала локална облачност Read More »