• нови

Денеска се регистрирани 21 нов случај на Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.358 тестирања, а регистрирани се 21 нови случаи на КОВИД-19:   Скопје – 13, Тетово – 5,  Гостивар,  Струмица и  Дебар – по 1. Регистрирани сe 2 оздравени пациенти од: Скопје –  2. Не се регистрирани починати пациенти. Направени …

Денеска се регистрирани 21 нов случај на Ковид-19 Read More »