• нба

ВИДЕО | Натпревар за паметење: Зубац испиша историја во НБА

Хрватот Ивица Зубац го одигра најдобриот натпревар во неговата кариера со кој влезе во историјата со учинок со кој можат да се пофалат само најголемите центри во историјата на најсилната кошаркарска лигса. Клиперси славеа над Индијана, а Зубац постигна 31 поен, додавајќи уште неверојатни 29 скока, три асистенци и блокади. Перфктен беше од линијата за …

ВИДЕО | Натпревар за паметење: Зубац испиша историја во НБА Read More »